Autodopravcov podporujeme a držíme im palce!

Štrajku autodopravcov sa dalo predísť. Keby slovenská vláda pracovala ako vláda. A keby predseda slovenskej vlády pracoval ako predseda vlády.

Ignorovanie problémov mýta začína premiérovi Pellegrinimu prerastať cez hlavu. Dopravcovia majú pravdu, ak žiadajú okamžité pozastavenie výberu mýta a výber nového správcu. Okrádanie štátu a všetkých platiteľov mýta súkromnou spoločnosťou s nejasnou vlastníckou štruktúrou nemá v civilizovanom svete obdoby. Bolo by naivné si myslieť, že takýto výber mýta si môže dovoliť robiť firma, ktorá by nemala priame napojenie na naše vládne špičky.

Premiér Pellegrini obviňuje časť prepravcov, že „chcú robiť viac politiku, ako riešiť skutočné problémy.“ Nemá pravdu. Vykrádanie mýta je skutočným problémom. A ten chcú dopravcovia riešiť. Na rozdiel od neho. Netuší a nechápe, že skutočným problémom slovenských podnikateľov (aj dopravcov) je ekonomicky prežiť v podmienkach, ktoré vytvára vláda. Vláda, ktorej on je dlhú dobu členom a v posledných rokoch aj predsedom.

„Nemôžu dnes očakávať, že vláda za päť dní vyrieši niečo, čo funguje niekoľko rokov,“

hovorí Pellegrini. Veľmi by mu vyhovovalo, keby sa štrajkujúci nechali ohlúpiť prázdnymi sľubmi a stiahli sa z ciest. A to čo „funguje niekoľko rokov“ by mohlo rovnako fungovať aj naďalej. Veď Slováci veľa vydržia…

Autodopravcovia dnes na Slovensku bojujú za spravodlivé podnikateľské prostredie. Ich postup síce komplikuje cestovanie a prepravu nám všetkým, ale v tomto prípade je to nevyhnutnosť. Stojí za to si uvedomiť, že to čo autodopravcovia robia, robia pre nás všetkých. Zaslúžia si našu podporu a toleranciu. Držme im palce!

Autor:

Vladimír Chovan

Ing. Vladimír Chovan, Predseda strany DOMA DOBRE. Je bývalým ministrom pôdohospodárstva a predsedom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, súčasným predsedom Slovenskej holsteinskej asociácie a predsedom Slovenskej jazdeckej federácie. –  Všetky články autora.

Vladimír Chovan predseda strany