Čím je srdce plné, tým prekypujú ústa

Alebo ako nezmariť šancu na zmenu. Výrok z Matúšovho evanjelia nám v tomto čase pripomína, aby sme boli pozorní. Pozorní k heslám, ktoré na nás vykukujú zovšadiaľ, kam sa pozrieme. Slogan politickej strany sľubujúci zmenu, bude asi len prázdnymi slovami, ak je strana ovládaná oligarchom z úzadia. Ak chceme súčasný systém zmeniť, musíme zvoliť politický subjekt tvorený ľuďmi, ktorí sa zodpovedajú iba svojim voličom a nie oligarchovi – sponzorovi, sledujúceho svoje vlastné záujmy. Ten bude asi len ťažko financovať niekoho predvolebnú kampaň pre lásku k blížnemu.

29. februára sa nám ponúka reálna šanca zmeniť súčasný chaotický stav. To ale vyžaduje, aby mal volič vedomosť, čo si pod pojmom zmena predstavuje a kto ju naozaj dokáže zrealizovať. Čiže zodpovednosť je slovo a cnosť, ktorá je zásadná, ak zmenu naozaj chceme.

Zodpovednosť sa samozrejme očakáva aj od nás, ktorí sa uchádzame o mandát, ktorý nám odovzdávate do rúk. Absencia zodpovednosti totiž pomohla zrodu anarchie v tomto štáte.

Máte právo voliť, tak využite toto právo zákonným spôsobom tým, že prídete k volebným urnám a odovzdáte svoj hlas tomu, o ktorom si myslíte, že bude pracovať pre vás. Dajte si veľký pozor na politikov, ktorých ústa prekypujú „zmenou“ a pritom sú zaviazaní svojím sponzorom.

Autor:

Miloš Rybanský

Miloš Rybanský, je generálny sekretár strany DOMA DOBRE. Okresný koordinátor a predseda Miestnej organizácie Trnava. –  Všetky články autora.

Miloš Rybanský - generálny sekretár strany