František Bednár (60) má problémy energetiky a tepelného hospodárstva v malíčku. Získané poznatky a skúsenosti z profesionálneho aj osobného života by chcel zúročiť v komunálnej politike. Preto kandiduje aj s podporou strany DOMA DOBRE na primátora Popradu (Prešovský kraj).

Poprad v objatí zelenej energie

František Bednár tri desaťročia pracoval v oblasti tepelného hospodárstva v okrese Poprad. Aktivizoval sa aj občiansky. Inicioval petície v súvislosti s kauzou Gorila a proti zámeru zriadiť pod Tatrami v centre turizmu logistické centrum NATO. Je predsedom Svetového združenia bývalých politických väzňov, ktoré zastupuje okolo 1000 členov z bývalých politických väzňov a násilne odvlečených do sovietskych pracovných táborov Gulagov a ich príbuzných.
Je presvedčený, že Poprad sa musí vrátiť Popradčanom a smutne konštatuje: „Za distribúciu vody platíme Francúzom, za odvoz odpadu Rakúšanom za verejné osvetlenie Nemcom a za drahé vstupenky v Aquacity, v ktorom má mesto 15% podiel len na papieri, českému podnikateľovi žijúcemu v Anglicku. Mesto a podnikanie v ňom sa musí vrátiť ľuďom, ktorí v ňom žijú,“ vysvetľuje svoje predstavy o budúcnosti Popradu. Tento jeho zámer je doslova v súzvuku s programom strany DOMA DOBRE, ktorá chce, aby sa krajina vrátila ľuďom. Preto súhlasil s miestom na jej kandidátnej listine. Trápi ho, že viacerí spoluobčania sú sklamaní komunálnymi politikmi. Na poste primátora by chcel okrem iného presadiť zavedenie tzv. zelenej energie ako v bytovom dome, kde je predsedom Spoločenstva vlastníkov bytov. Tam vďaka projektom znížili náklady na energie na jednu tretinu pôvodných a sľubuje: „Ako predseda dozornej rady Podtatranskej vodárenskej spoločnosti zabezpečím kontrolu merania spotreby vody vrátane zrážkovej tak, aby občania neprichádzali o tisíce eur.“