Belá nad Cirochou má európske peniaze v správnych rukách

Ing. Jana Špuntová je telom aj dušou poľnohospodárka, s bohatými skúsenosťami z riadiacej, poradenskej aj projektovej činnosti. Tie poslanecké získala v rokoch 2006 – 2010 v obecnom zastupiteľstve v Belej nad Cirochou (Prešovský kraj, okres Snina). Tam kandiduje na starostku ako členka a okresná koordinátorka strany DOMA DOBRE.

Belá nad Cirochou má európske peniaze v správnych rukách

Pečať Jany Špuntovej je na mnohých projektoch v obci. Rada pomáha mladým začínajúcim podnikateľom aj mladým farmárom. Skúsenosti z doterajšieho profesionálneho života na poste riaditeľky Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Humennom ju posunuli k úvahám, využiť ich v prospech obce, kde býva. „Rozhodnutie kandidovať na starostku nebolo jednoduché. Prácu v oblasti poľnohospodárstva i poradenstva mám rada. Ale v živote každého človeka sú nutné zmeny. A hoci som dostala niekoľko pracovných ponúk (v Prešove či v Bratislave), svoj život si neviem predstaviť inde, ako v tomto kraji a v dedine,“ vysvetľuje svoje pohnútky Jana Špuntová.
A tak chce svoje skúsenosti v oblasti projektových podpôr venovať obci, podporiť každý dobrý podnikateľský nápad a okrem bytovej otázky riešiť aj pracovnú. Tvrdí, že dôležitá je aj spolupráca s okolitými obcami na projektoch, ktoré prinesú osoh všetkým. Napríklad cyklotrasu Dlhá-Belá-Snina. Je presvedčená, že všetko nie je len o peniazoch. „Dobrý život je o našom prístupe a vzájomnej pomoci. Nezaškodí si pripomenúť, že radi spomíname na časy, keď sa ľudia v obci vedeli zomknúť, veľa urobiť len tak pre dobrý pocit,“ vyznáva svoju životnú filozofiu. Vie, že treba opraviť cesty, mosty, ale aj to, že treba rozumnejšie zvažovať, čo s obecnými pozemkami po pozemkových úpravách. Neukrajovať z nich len na individuálnu výstavbu, ale zamyslieť sa, ako by sa dali prínosnejšie využiť. „Obec má nedostatok peňazí na ďalšiu infraštruktúru, ktorú potrebuje. Financie sa ale dajú získať z rôznych fondových zdrojov. Treba sa o ne sústavne uchádzať a správne ich využiť,“ uzatvára svoje predstavy Jana Špuntová.

Autor:

Jana Špuntová

Ing. Jana Špuntová je telom aj dušou poľnohospodárka, s bohatými skúsenosťami z riadiacej, poradenskej aj projektovej činnosti. Tie poslanecké získala v rokoch 2006 – 2010 v obecnom zastupiteľstve v Belej nad Cirochou (Prešovský kraj, okres Snina).

Ing. Jana Špuntová
podpis