Miesto na kandidátke strany DOMA DOBRE má aj Jozef Jacek (42) z Považskej Bystrice kde kandiduje na poslanca mestského zastupiteľstva (Trenčiansky kraj). Nadšený športový fanúšik už niekoľko rokov ako podnikateľ finančne podporuje mladé športové talenty.

Považská Bystrica s lepšou komunikačnou stratégiou

Jozef Jacek sa do Milochova, miestnej časti Považskej Bystrice prisťahoval pred dvomi rokmi a spoluobčania, poznajúc jeho niekoľkoročné aktivity mu navrhli, aby kandidoval za nich aj mestskú časť Orlové na poslanca mestského zastupiteľstva. Podporu strany DOMA DOBRE si zvolil najmä preto, lebo je to strana bez káuz a oligarchie, jej program je konštruktívny a určený ľuďom, nie záujmovým skupinám alebo lobistom.
Pečať Jozefa Jaceka už takmer dvadsať rokov nesú rôzne podnikateľské a športové projekty, ktoré prinášajú aj zábavu, oddych a relax, čím prispievajú k zlepšeniu kvality života ľudí. A tak svoje skúsenosti z práce s ľuďmi a pre ľudí chce pretaviť do svojej poslaneckej činnosti. „Vedenie mestskej časti Milochov a Orlové prešľapuje na mieste, chýba im dynamika a príťažlivá vízia. Viem, čo potrebujú tieto mestské časti a mám pripravené konkrétne a reálne riešenia, vďaka ktorým sa budú rýchlo rozvíjať,“ tvrdí kandidát na poslanca Jozef Jacek. Podľa neho chýba mestu komunikačná stratégia, ktorá môže zabezpečiť plnohodnotnú a modernú formu komunikácie samosprávy s občanmi, aby vedeli o aktivitách svojich poslancov. Chce prispieť nielen k jej zavedeniu do života, ale presadiť aj dobudovanie športovo-rekreačného areálu tak, aby ho plnohodnotne mohli využívať všetky cieľové skupiny obyvateľstva. Najmä seniori a mladé mamičky. Želá si však aj, aby sa zmenil územný plán a zjednodušilo sa vydávanie stavebných povolení a schvaľovanie kolaudácii, ktoré je priveľmi komplikované. Jozefovi Jacekovi doslova pijú krv divoké skládky a preto chce v spolupráci s občanmi a dobrovoľníkmi zorganizovať brigády na ich odstránenie. Aby si v čistom prostredí mohli občania povedať, že sa im tam dobre žije.