Bc. Jozef Varga (43) je ďalší kandidát na poslanca, ktorý si zvolil tričko strany DOMA DOBRE. Podniká vo finančníctve a poradenstve už viac ako pätnásť rokov. Vo svojom rodnom meste Senec (Bratislavský kraj) kandiduje na poslanca mestského zastupiteľstva.

Senec plný harmónie a pochopenia

Každý z kandidátov má inú motiváciu stať sa poslancom vo svojej obci či meste. Jozef Varga chce z toho postu odovzdať mestu to, čo dostal od mesta ako dieťa a tínedžer. Hovorí, že dlhé roky iba pozoroval samotné dianie v Senci. Často spomínal ako sa v predškolskom, školskom a dorasteneckom veku aktívne venoval športu a reprezentoval školu a mesto Senec v atletike a futbale. „Dosiahol som pekné úspechy. Po skončení škôl som začal podnikať. Prišiel čas, aby som vrátil aspoň niečo mestu z vďaky, že ma dobre vystrojilo do skutočného života,“ objasňuje pohnútky kandidovať na poslanca Jozef Varga. Komunálnu politiku sleduje, najmä zasadnutia Mestského zastupiteľstva, ale aj vďaka svojim podnikateľským aktivitám s ňou často prichádza do styku. Finančne podporoval športový klub, chce pomôcť rozvíjať najmä športové aktivity. Ale aj prispieť k tomu, aby seniori prežili dôstojný život a mladí ľudia odchádzali do skutočného života vyzbrojení tak, aby na nich bolo mesto hrdé. „Platforma strany DOMA DOBRE je najbližšie k mojim predstavám o fungovaní v komunálnej politike. Preto kandidujem v jej tričku,“ vysvetľuje Jozef Varga.
Senec je štvrté najviac turisticky navštevované miesto na Slovensku. Pre svoju polohu a bohaté kultúrno-spoločenské vyžitie je veľmi častou voľbou pre bývanie či dovolenkovú rekreáciu nielen u Slovákov. A tak si Jozef Varga želá, aby atmosféra v meste dýchala harmóniou. Domnieva sa, že jedine silné mestské zastupiteľstvo, v ktorom budú poslanci ťahať za jeden povraz dokáže vytvoriť podmienky na skvalitňovanie života Senčanov aj množstva turistov, ktorí prichádzajú za oddychom k obľúbeným Slnečným jazerám.