Nedostatok pracovných príležitostí v poľnohospodárstve na východnom Slovensku posunul vzdelaním ale aj srdcom poľnohospodára Juraja Modráka (44) na rôzne pozície. Napokon ho prostredníctvom rekvalifikačného kurzu postrčil medzi záchranárov. A tak 3 roky spolu s tímom odborníkov zachraňuje ľudské životy. Ako člen strany DOMA DOBRE prvýkrát kandiduje na poslanca mestského zastupiteľstva v Humennom (Prešovský kraj).

Humenné má v zornom uhle sociálne slabších a odkázaných občanov

Juraj Modrák je rodený Humenčan a pociťuje, že mestu chýbajú niektoré služby, ktoré by uľahčili život najmä starším ľuďom. Niektorí si totiž nemôžu dovoliť zaplatiť pobyt v súkromnom sociálnom zariadení. Je presvedčený, že mesto by malo mať Dom sociálnych služieb, kde by mohli dôstojne žiť svoj život najmä tí, ktorým osud nadelil ťažšie choroby. „Denne sa stretávam pri svojom povolaní s takými prípadmi. Mnohí zo starších ľudí potrebujú dvadsaťštyrihodinovú opateru. Mesto síce zabezpečuje opatrovateľskú službu, ale iba na niekoľko hodín denne,“ vraví Juraj Modrák a dodáva: „Ako poslanec sa chcem zasadiť za to, aby v meste vzniklo také zariadenie, ktoré by bolo prístupné pre sociálne slabšie vrstvy obyvateľov a občanov odkázaných na pomoc druhých.“
Má pocit, že v meste sa málo deje pre občanov a že väčšina projektov je iba o biznise. „Myslím si, že nové mestské zastupiteľstvo musí najprv dobre načúvať občanom. Počúvať ich názory, vážne sa zaoberať ich pripomienkami aj návrhmi. Riešiť ich problémy a to, čo potrebujú pre svoj život. Postupne, krok za krokom prijímať projekty, ktoré im uľahčia život a prispejú k tomu, aby sa im doma, v meste dobre žilo,“ predstavuje svoju víziu Juraj Modrák. Patrí do nej aj výstavba detských ihrísk na sídlisku, predajňa potravín, ktorá vytvorí jestvujúcej predraženej konkurenciu, ale aj vytvorenie oddychových zón.