Našou prioritou je poľnohospodárstvo, potravinárstvo a rozvoj vidieka

Strana DOMA DOBRE od svojho vzniku deklaruje, že našou prioritou je poľnohospodárstvo, potravinárstvo a rozvoj vidieka. Nie náhodou sme jedinou agrárnou stranou na Slovensku, máme najviac členov, ktorí dlhoročne pôsobili a pôsobia v pôdohospodárskej a potravinárskej oblasti hospodárstva SR. V našom programe je agropotravinársky sektor na prvom mieste. Nechceme byť a nie sme napojení na žiadnu oligarchickú skupinu.

Prvýkrát sme začali viditeľne presadzovať hodnoty agrosektoru vo voľbách do Európskeho parlamentu, na kandidátku sme vybrali hlavne odborníkov, poľnohospodárov. V týchto voľbách sme očakávali, že vzhľadom na množstvo káuz okolo poľnohospodárstva a potravín sa začnú voliči zamýšľať nad podporou aj tohto rezortu. Evidentne sme svojim očakávaním predbehli dobu, ľudia zatiaľ v europarlamente nepotrebujú odborníkov z pôdohospodárstva a potravín.

Znova sa blíži termín nových volieb tentokrát do Národnej rady SR a témy záchrany pôdohospodárstva, potravín, ochrany lesov a rozvoja vidieka sú ešte pálčivejšie ako v máji. Zhodnotili sme, že ak nechceme úplný úpadok agropotravinárskeho sektora, musíme s niekým spojiť sily. Vzhľadom na to, že sme konzervatívne orientovaná národná strana, spolupráca s niektorými liberálnymi stranami bola vylúčená hneď na začiatku. Nakoľko nechceme oligarchov, vypadla ďalšia skupina strán. A verte či nie, napriek veľkým slovám o sebestačnosti, vidieku a zdravých domácich potravinách, nebolo veľmi s kým jednať.

Ak chceme niečo zmeniť, niečo zlepšiť pre občanov SR, musíme byť v parlamente a najlepšie vo vláde. Pre záchranu pôdohospodárstva sme boli ochotní staviť všetko. A spravili sme to. Obetovali sme, podľa mainstreamových médií, „čistý štít našej strany“ a nastavili sme vlastné chrbty pre celé odvetvie.

Vyzývame Vás, prestaňte nás prosím odsudzovať ešte pred tým, ako niečo (ne)dokážeme. Ak aj v ĽSNS pochopili, že potravinová sebestačnosť je priorita Slovenska, ak pochopili, že bez odborníkov sa to robiť nedá, ak sme my, menšie strany pochopili, že sa musíme spojiť ak niečo chceme zmeniť, prosím pochopte to aj vy. Prestaňte nás označovať za fašistov a vrahov. Tí sa skrývajú niekde úplne inde a nosia obleky, nie čižmy a montérky.

Za stranu DOMA DOBRE môžeme deklarovať, že naše smerovanie ani názory sa nemenia, len hľadáme riešenie, ako zachrániť poľnohospodárstvo, zabezpečiť potravinovú sebestačnosť a rozvíjať vidiek.

Autor:

Rudolf Frýželka

Ing. Rudolf Frýželka, starosta obce Úľany nad Žitavou, je mladý človek, ktorý kandidoval v komunálnych voľbách pod hlavičkou DOMA DOBRE. Je členom predsedníctva strany DOMA DOBRE. – Všetky články autora.

Rudolf Frýželka