Člen strany DOMA DOBRE Pavol Koreň (35) je poľnohospodár srdcom aj dušou. Je zootechnik a zároveň doma chová kone a poskytuje ubytovanie. V obci Chvalová (Banskobystrický kraj, okres Revúca), kam sa prisťahoval za prácou začiatkom roka kandiduje na starostu.

Chvalová s obecnou farmou kráča dopredu

Obec Chvalová leží na terasovej plošine Slovenského krasu, 20 kilometrov od okresného mesta. Jej obyvatelia sa odjakživa živili poľnohospodárstvom. Pavol Koreň má víziu, nadviazať na túto tradíciu.
V 34 domoch žije iba 180 obyvateľov. „Napriek tomu má aj táto malá obec právo na rozvoj a na to, aby sa v nej žilo dobre,“ rozvíja svoju víziu kandidát na starostu Pavol Koreň a dodáva: „Ľudia potrebujú k svojmu životu prácu, priaznivú atmosféru a porozumenie.“ V obci je dosť veľa nezamestnaných, najmä Rómov a žijú len zo sociálnych dávok a podpory štátu. Pavol Koreň je presvedčený, že zriadenie obecnej farmy by bolo prínosom. Jeho predstava tkvie v tom, že obecná farma by dala prácu sociálne slabším občanom a zároveň by dala aj obživu obyvateľom ponukou cenovo prístupných produktov predajom z dvora. Myslí si, že aj agroturistika by sa mohla rozvíjať. Veď Slovenský kras láka turistov z rôznych končín Slovenska a za ubytovaním musia chodiť inde. Sám popri chove koní ponúka ubytovanie, ktoré zatiaľ využívajú robotníci. V obci však chýba aj kontajner na komunálny odpad. Neexistujú žiadne užitočné podujatia, ktoré by mohli obecnú komunitu stmeliť. Jednoducho – prebrať ju k životu. „Aby si aj v takejto malej obci mohli ľudia povedať, že sa doma žije dobre,“ vraví Pavol Koreň a verí, že sa mu to ako starostovi podarí.