Prečo toto spojenectvo?

Preto lebo chceme aj naďalej žiť na Slovensku, lebo chceme ľudí na vidieku, lebo chceme aby rodina bola otec – mama – deti a nikto z nich nemusel ísť pracovať do zahraničia, lebo chceme jesť zdravé Slovenské potraviny, lebo chceme aby tí ktorí pracujú nemuseli živoriť, lebo chceme spravodlivosť a slušnosť. Chceme aby sme to, čo nás učili naši predkovia mohli učiť našich potomkov.

Naša a ďalšie malé strany, ktoré chcú naozaj pracovať pre obyčajných ľudí nemajú šancu vo voľbách uspieť. Aj napriek snahe a dobrému úmyslu je to nerovný boj so stranami oligarchov a tými, ktoré už v parlamente sú a majú financie aj od štátu. Slobodná vôľa je postavená na tom, že je možnosť výberu a každé rozhodnutie prináša pozitíva a negatíva, ale je nutné sa rozhodnúť. Touto spoluprácou sa môžu naše sily spojiť, môžeme sa navzájom doplniť, okresať navzájom názory, možno sa aj ustrážiť.

Žijeme v 21. storočí a neobávame sa v tak vyspelej Európe, že by sa mohla história opakovať. Ľudia sú vzdelanejší, informovanejší a vyspelejší. Strácajú sa však ozajstné ľudské hodnoty, dehonestuje sa človek, znevažuje sa poctivá práca. Obávame sa novej hrozby bez skutočného boja.

Memorandum o spolupráci
Autor:

Jana Špuntová

Ing. Jana Špuntová je telom aj dušou poľnohospodárka, s bohatými skúsenosťami z riadiacej, poradenskej aj projektovej činnosti. Tie poslanecké získala v rokoch 2006 – 2010 v obecnom zastupiteľstve v Belej nad Cirochou (Prešovský kraj, okres Snina). Je členkou predsedníctva strany DOMA DOBRE. Pracuje ako riaditeľka Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Humennom.

Ing. Jana Špuntová
podpis