Mgr. Vladimír Ščerbák (49) kandiduje na kandidátke strany DOMA DOBRE na starostu v malebnej obci Moravany (okres Michalovce, Košický kraj). Verí, že so svojimi skúsenosťami z riadenia a organizácie rôznych podujatí v obci môže byť prínosom v jej rozvoji.

Moravany s dobrou komunitou ľudí

Vladimír Ščerbák už má skúsenosti z komunálnej politiky. Na začiatku tretieho tisícročia bol poslancom obecného zastupiteľstva. Už v tom čase mala obec to, čo pre dobrý život občania potrebujú. Okrem kanalizácie. Tá je súčasťou volebných programov už 20 rokov. Buduje sa, ale iba slovami. Podľa Vladimíra Ščerbáka sa totiž nič neudialo. „Tentoraz som sa informoval vo vodárenskej spoločnosti, kde to viazne. Povedali, že konečne by o rok mali prísť na rad aj Moravany. Časť financií sa totiž na zavedenie verejnej kanalizácie už našla,“ vysvetľuje Vladimír Ščerbáka dodáva: „Musíme tomu prispôsobiť náš život a naše aktivity. Lebo pri zavádzaní kanalizácie bude rozkopaná celá obec.“
Vladimír Ščerbák sa do života obce zapája prostredníctvom rôznych kultúrnych a športových aktivít. V obci však podľa neho viazne komunikácia a zadumane vraví: „Je načase doslova sceliť našu obec. Veď komunita je o spájaní ľudí, ktorí radi pomôžu obci. Komunálne voľby nie sú o stranách, ale o tom, aby ľudia spolu nažívali dobre, aby sa tam dobre cítili a mali vytvorené podmienky pre slušný život,“ objasňuje svoje predstavy Vladimír Ščerbák. Verí, že sa konečne podarí zrekonštruovať dom v strede obce, ktorý kúpila pred časom obec, ale 4 roky sa tam nič nedeje. Bol by vhodný na stretávanie sa mladých, ale aj seniorov.
Vladimír Ščerbák má skúsenosti z riadenia kolektívov aj organizovania akcií v dedine. Vie, ako spojiť ľudí pre spoločný cieľ. Tie skúsenosti by chcel využiť na poste starostu obce tak, aby mladí ľudia neodchádzali a mali prečo zostať doma. Keďže jeho predstavy sú v súzvuku s programom strany DOMA DOBRE, prijal miesto na jej kandidátnej listine.