Začali sa písať nové dejiny ľudstva

Milí priatelia!

Viem, že len pomaly sa dostávame po krásnych sviatkoch strávených so svojimi najbližšími do bežného kolobehu života. No dovolím si napísať zopár slov.

Začali sa písať nové dejiny ľudstva. Množstvo gratulácií s prianím všetkého dobrého zdravie, lásku šťastie. Všetko je dobré ale…je tu jedno veľké ale.

bezdomovec

Obrázok je ilustračný

Kladiem si otázku: Prežili všetci sviatky v porozumení, v teple domova? A čo tí, čo sú ako my, nazývame ich bezdomovci. Aj tí mali takéto sviatky? Postačilo im raz za rok teplé jedlo, balíček, ktorý minú za pár dní? Mnohí sa v charite aspoň vyspia, ale čo na druhý deň? Čo ďalšie dni? Mnohí si povedia, „môžu si za to sami“. Áno niektorí si za to môžu sami, hlavne tí čo peniaze použili na alkohol, drogy, hracie automaty… Ale aj tí si môžu za to, že si vzali pôžičku na lieky, na školu či škôlku pre deti? A je toho ešte oveľa viac. Náš štát sa chová k týmto ľuďom macošsky. Dá sa toho veľa povedať. Nie som od toho, aby som len hovorila. Pomáham, ako sa dá, kde sa dá a tomu, kto o moju pomoc stojí. Tí čo ma poznajú vedia, že nehovorím do vetra. Slzy sa mi tisnú do očí keď vidím babičku, ktorá niečo urobila pre štát ako počíta v obchode centy aby si dovolila kúpiť čerstvý rožok, pomôžem, kúpim jej ho. Srdce mi trhá keď vidím mamičku ako nemôže kúpiť dvom detičkám kilo jabĺčok ale len dve jabĺčka. Aj tu pomôžem, kúpim. Žijem sama, toľko nepotrebujem a aspoň takto ľuďom pomôžem. Nechcem sa chváliť, to nie. Chcem len, aby sme si všímali ľudí okolo seba a pomáhali si navzájom, komunikovali spolu, nenadávali, neosočovali. A na divoké ohňostroje, na to mám asi taký názor: peniaze sa dajú využiť efektívnejšie. A na margo toho, že na kandidátke je málo ľudí s vysokoškolským vzdelaním. Je lepšie mať zdravý rozum bez vysokej školy ako vysokú školu bez zdravého rozumu.

Milí priatelia, vždy majte dostatok odvahy ozvať sa, keď sa vám niečo nepáči. Nebuďte ticho, vždy bojujte za to čo chcete!

Pokojný, požehnaný Nový rok 2020 vám všetkým zo srdca želám.

Autor:

Mária Mojžišová

Mária Mojžišová je poradca spotrebiteľa, kandidátka do NR SR za stranu DOMA DOBRE. – Všetky články autora.

Mária Mojžišová