Miesto na kandidátnej listine strany DOMA DOBRE prijala aj jedna z najuznávanejších regionálnych osobností centrálneho Turca s bohatými skúsenosťami z komunálnej politiky Ing. Zuzana Valocká, kandidátka na starostku v obci Žabokreky (Žilinský kraj, okres Martin). Starostkou je už dve volebné obdobia a opätovne sa uchádza o tento post.

Žabokreky s hlboko zapustenými historickými a kultúrnymi koreňmi

Obec pod vedením Zuzany Valockej za 8 rokov rozkvitla. Často zdôrazňuje, že je to len výsledok harmonickej a konštruktívnej spolupráce celého obecného zastupiteľstva. Zhodli sa na tom, čo obec potrebuje a rekonštruovalo sa, modernizovalo, stavalo. Nový klobúk získala Hasičská zbrojnica aj materská a základná škola, pribudli 3 nové detské ihriská, vyrástol ovocný sad, priebežne dostávajú nový šat aj obecné komunikácie a chodníky… Zuzanu Valockú najviac teší rekonštrukcia námestia: „Oživili sme takmer zabudnutú históriu. Cez našu obec prechádzala poštová cesta, ktorú založil v roku 1552 Matej Taxis. Bola súčasťou cisársko-kráľovskej poštovej cesty Magna Via z Bratislavy do Košíc.“
Esteticky upravené historické centrum, pôvodne zatrubnený potok dostal nový život a spolu s novopostavenou Zvonicou vytvára dôstojný priestor pre obecné podujatia. Patrí k nim veľmi úspešný Zemiakový deň, na ktorom vynikajú aktivity Denného centra seniorov. Spevokol Žabokrečan sa už do regionálnej kultúry zapísal tradíciou podujatia Žabokrecké spievanky pri príležitosti Dňa otcov. Ale aj ochotnícke divadlo, ktoré každoročne odohrá aj 20 repríz.
Zuzana Valocká nedá dopustiť na novozriadené Centrum kondičnej kulturistiky, ani na Nohejbalové družstvo, hrdí sa úspechmi futbalistov z FK Slovan Žabokreky.
„Máme pripravené ešte mnohé projekty. Patrí k nim napríklad rozsiahla investícia do zateplenia budovy Materskej školy, na čo chceme využiť zdroje zo štrukturálnych fondov“ objasňuje Zuzana Valocká svoje rozhodnutie opätovne kandidovať na starostku obce, tentoraz pod krídlami strany DOMA DOBRE. Mimochodom, nemá žiadneho protikandidáta.